‘Vejinovic maakt hoge verwachtingen nog niet waar’
Toen Marko Vejinovic afgelopen zomer door technisch directeur Martin van Geel voor 3,5 miljoen werd losgeweekt bij Vitesse, zette Feyenoord bijna de polonaise in. Bijna halverwege het seizoen is van die euforische stemming rond de 25-jarige middenvelder weinig meer over. ,,Nee, op dit moment rechtvaardigt Vejinovic dat transferbedrag absoluut niet.”
Brandley Kuwas glunderde zaterdagavond van oor tot oor. De aanvallende middenvelder van Excelsior kreeg tegen Feyenoord de opdracht om voortdurend Marko Vejinovic voor de voeten lopen. Om vervolgens bij balbezit van de Kralingers telkens over de verdedigende middenvelder heen te gaan. ,,Dat ging wel lekker,” zei de aanvallende middenvelder. ,,Waar ik dat vooral aan merkte? Mijn tegenstander wilde in de slotfase steeds een schop uitdelen.”
Bij Feyenoord schrokken ze ongetwijfeld van de matige prestatie van Vejinovic. Martin van Geel gaf als technisch directeur van Feyenoord nog nooit zoveel geld uit aan een speler, maar tot op heden is Vejinovic de investering niet waard. ,,Als je 3,5 miljoen afzet tegenover de manier waarop Vejinovic speelde bij Vitesse, dan is het een reëel bedrag. Maar ik ben eerlijk: in dienst van Feyenoord rechtvaardigt hij dat transferbedrag absoluut niet. Of iets positiever: nóg niet,” zegt Joop van Daele, voormalig speler en scout van Feyenoord.
Van Daele werd afgelopen zomer een beetje gezien als geestelijk vader van de komst van Vejinovic naar de Kuip. Dat zat zo: tijdens de midweekse competitiewedstrijd tussen Feyenoord en Vitesse (1-4) zat Van Daele in de Kuip toevallig naast de geschorste Vejinovic. Hij vroeg Vejinovic op de man af of hij er iets voor voelde om naar Feyenoord te komen. Twee maanden later tekende hij een meerjarig contract.
,,Als scout had ik hem al vaak aan het werk gezien,” zegt Van Daele. ,,Toen hij in de jeugd van AZ speelde, heeft Feyenoord hem ook al eens benaderd. Tevergeefs toen. Maar toen hij deze zomer tekende, was ook ik erg enthousiast.”
Maar de zoon van een Servische vader en Bosnische moeder worstelt in Rotterdam. Tijdens de voorbereiding drukte hij wél zijn stempel, maar in de competitie oogt hij tot op heden flets en blijkt hij slordig. Bovendien gebruikt hij zijn linkerbeen bij voorkeur om op te staan, voor voortzettingen zoekt hij eerst zijn sterke rechterbeen. ,,Hij speelt lang niet zo goed als dat hij deed bij Vitesse,” zegt Van Daele. ,,Het middenveld van Feyenoord draait nu te vaak puur op Karim El Ahmadi.”
Willem van Hanegem ergert zich al langer aan het spel van de peperdure aankoop. ,,Dan haalt hij de bal wéér op tussen zijn centrale verdedigers of helemaal op de positie van linksback,” zegt De Kromme. ,,Om maar zo ver mogelijk weg te zijn van eventuele tegenstanders. Mensen waren snel na zijn komst zo enthousiast, maar dan dacht ik: op basis van wat?”
Bron: Ad.nl