Kuyt in de spits of aan de buitenkant
Over twee weken start Feyenoord in de competitie thuis tegen FC Utrecht met de teruggekeerde Dirk Kuyt in de gelederen. Het is daarbij vooral de vraag of de multifunctionele volksheld in de spits of als rechtsbuiten wordt geposteerd. Voorin rouleert trainer Giovanni van Bronckhorst in deze voorbereiding vooralsnog veel.
In de eerste serieuze test liet hij afgelopen donderdag, in de openingswedstrijd tegen het Southampton van Ronald Koeman, Kuyt negentig minuten lang in de punt van de aanval staan. In de eerste helft werd hij op links geflankeerd door Colin-Kazim Richards en op rechts door Bilal Basaçikoglu. Na rust wisselden die twee van kant. ,,Logisch dat ‘Gio’ nu het een en ander probeert,” zegt Kazim-Richards. ,,Daar zijn dit soort wedstrijden in de voorbereiding ook voor.”
Vorig jaar was de Turk dé spits van Feyenoord. Over een week zal in de afsluitende oefenwedstrijd tegen Olympiakos veel duidelijk worden over waar Kazim nu terechtkomt. ,,In Turkije heb ik vooral als buitenspeler gespeeld, zowel vanaf links als rechts. Ik speel dan in dienst van de spits, zoals ik het zelf graag zou hebben als ik in de punt van de aanval sta. Dus veel naar binnen trekken en kaatsen.”
Kazim gelooft wel in een combinatie met Kuyt. ,,Zoals we tegen Southampton speelden kan zeker gevaarlijk zijn, omdat Dirk en ik vrijwel automatisch steeds van positie wisselen. Dat is niet alleen goed voor ons, maar voor heel het team. Onze samenwerking moet duidelijk nog beter, maar we hebben de tijd.”
Opvallend is het vertrouwen dat Bilal Basaçikoglu geniet. De bij Heerenveen weggekochte buitenspeler volgde vorig seizoen vooral wedstrijden vanaf de bank of zelfs de tribune. Van Bronckhorst stelde hem na het ontslag van Fred Rutten meteen op in de play-offs. Daardoor zit Jean-Paul Boëtius in een extra lastig parket. In een besloten trainingsduel tegen de reserves van Southampton (1-2 verlies) scoorde Boëtius gisteren wel.
Op het overvolle middenveld is het dringen. Kind van de rekening lijkt daarbij Lex Immers, de voorbije drie jaar vaste waarde, te worden. Ondertussen hoopt Van Bronckhorst snel Jan-Arie van der Heijden te verwelkomen om zijn dun bezette defensie te versterken, maar de transfervrije verdediger heeft ook opties in het buitenland.
Bron: Ad.nl