Nieuws

Het zal toch niet dat die olifant het Feyenoord- sprookje uitblaast

on

De aandacht voor de aanval van Feyenoord op de koppositie in de eredivisie wordt met de week groter. Dat is logisch bij zo’n grote club met zo’n enorme aanhang. Na een heel lange periode doen ze eindelijk weer mee. Iedereen in en om Feyenoord hunkert naar nieuw succes.

Ik hoop dat de spelers in deze fase het hoofd koel houden. Dat ze nuchter en heel gedecideerd de finale van de competitie ingaan. Ik zag tegen Roda JC dat de druk van de titelkans een rol gaat spelen in het spel van Feyenoord. Böetius had, los van zijn blessure, zijn dag niet, Clasie was op het laatst niet rücksichtslos genoeg, het zijn kleine dingen, maar het zijn wel signalen.

De 1-0 in Kerkrade was verschrikkelijk belangrijk om in de top mee te kunnen blijven doen. Maar je moet oppassen dat het belang van zo’n zwaar bevochten overwinning je niet verstikt, dat je krampachtig wordt. Dat zijn voor een trainer interessante ontwikkelingen om in de gaten te houden en bij te sturen. Feyenoord is gekomen waar het nu staat door de kwaliteiten en de intenties waarmee tot nu toe gespeeld is.

Daarbij heeft binnen de teamdiscipline jeugdig bravoure alle ruimte gekregen. Diezelfde jongens moeten nu blijven geloven in zichzelf. Ze moeten uitstralen dat ze kampioen willen worden op hun manier. En iedereen levert daar een bijdrage in. Daarom verontrustte het me hoe vaak Pellè gezocht werd. Ik weet ook wel dat die jongen goud waard is, dat hij de enige goal maakte, ik weet het allemaal.

Maar er zijn meer stations waarlangs Feyenoord een goal kan maken. Bovendien maak je het je tegenstander te gemakkelijk als je steeds maar weer Pellè zoekt. Ik zag Immers hem de bal toespelen in de tweede helft terwijl Pellè buitenspel stond en Immers beter zelf had kunnen schieten. Het is maar een voorbeeldje, waarbij ik wel wil zeggen dat die Immers veel nuttig werk heeft verricht, hij werkte zich een slag in de rondte.

Dat is niet meer dan normaal, maar juist in deze fase moet er veel arbeid verricht worden en dan is het fijn dat dat ook gebeurt.

Vorige week las ik in deze krant dat de opleiding van Feyenoord als een schatkamer wordt beschouwd. En ook dat de verkoop van sommige jongens door de club gewenst is om van zijn miljoenentekort af te komen. Daar schrok ik wel van. Iedereen weet dat je echt heel goede spelers niet vasthoudt in Nederland en dus ook die jongens van Feyenoord een keer zullen vertrekken.

Maar wees er zuinig op en loop er niet mee te koop. Je verdient volgens mij geld en status met een presterende selectie, het begint met het voetbal. Denk deze jongens weg en je kunt de poort sluiten. Mijn ideaalbeeld is dat deze groep grotendeels nog even bijeen blijft, dat er prijzen gepakt worden, dat je Champions League speelt en dat je dus geld verdient met het winnen van wedstrijden en de hele commercie die daar dan verder omheen hangt.

Nu je beste jongens laten gaan, zou verschrikkelijk jammer zijn. Ik ben daar bezorgd over. Dat komt misschien ook wel door het beeld van die reclame met die grote olifant waarbij je de hele directie van Feyenoord een beetje wazig voor zich uit ziet kijken. Die olifant blaast in dat spotje alle papieren van tafel. Alsof hij het hele sprookje uitblaast. Het zal toch niet? En zou die nieuwe Kuip er dan wel komen?

Da’s ook zo’n vraag waarmee ik in alle euforie rond Feyenoord in mijn maag zit. Geen enkele tegenstander vindt het leuk om in de Kuip te komen spelen, moet je die voorsprong wel weggeven door straks in een heel nieuw stadion te gaan spelen? Ik zou het niet doen.

Bron: Ad.nl

You must be logged in to post a comment Login