Feyenoord heeft de heenwedstrijd in de tussenronde van de Champions League tegen AC Milan met 1-0 gewonnen. De ploeg van interim-trainer Pascal Bosschaart maakte vroeg in de wedstrijd het verschil in De Kuip. Uitblinker Igor Paixao trof met enig fortuin doel.
Na de hectische week, met het ontslag van Brian Priske, was het maar de vraag hoe Feyenoord voor de dag zou komen tegen de Italiaanse topclub. Het antwoord werd snel gegeven: geweldig, zeker voor rust.
Na een eerste kans voor Nederlander Tijjani Reijnders, sloeg de thuisploeg nog geen minuut later toe. Met dank aan keeper Mike Maignan, dat wel. Hij flaterende enorm bij een schot van afstand van Igor Paixao (1-0).
Die vroege goal, na drie minuten, gaf Feyenoord wel een enorme dosis vertrouwen. De Rotterdammers speelden sterk, met een excellerende Paixao en sterk spelende Jakub Moder.
En AC Milan? Santiago Gimenez was onzichtbaar, de gevaarlijke momenten kwamen vooral van Joao Felix en Rafael Leao. Eerstgenoemde was bijna verantwoordelijk voor de exit van keeper Timon Wellenreuther, door te hard op de keeper door te gaan. Zijn knie belandde op het gezicht van de doelman, die wel door kon spelen.
Feyenoord bleef ondertussen momenten krijgen voor het doel van AC Milan. Paixao bezorgde rechtsback Kyle Walker een heel vervelende eerste helft. Hij stormde een paar keer langs hem en trof ook van afstand nog een keer de bovenkant van de lat.
Ook Anis Hadj Moussa probeerde het na een lange Feyenoordaanval, maar zijn inzet werd gesmoord en kwam in de handen van Maignan.
Een keer hielden de supporters hun hart echt vast. Nota bene na een hoekschop van Feyenoord kreeg AC Milan een grote kans. Leao dacht een-op-een te komen met Wellenreuther, maar Givairo Read voorkwam een poging met een geweldige verdedigende actie.
De tweede helft kwam moeizamer op gang, maar de eerste kans was na 53 minuten wel weer voor Feyenoord. Aanvoerder Quinten Timber stak Julian Carranza – in de rust in de ploeg gekomen voor de tegenvallende Ayase Ueda – weg, maar de spits kwam niet verder dan een teleurstellend rollertje.
In de periode die volgde vielen er vooral gele kaarten. Gijs Smal ging op de bon, na een harde charge op Gimenez, en Antoni Milambo kreeg een onnodige kaart na het wegschoppen van de bal.
Na 63 minuten had Feyenoord een grote kans moeten krijgen, maar Paixao nam een bal niet goed aan, waardoor hij niet oog in oog met Maignan kwam te staan. De grensrechter vlagde ook voor buitenspel, maar dat leek het niet te zijn.
Vlak na een wissel bij Feyenoord – Hugo Bueno voor Smal – kwam AC Milan weer eens gevaarlijk voor het doel van Wellenreuther. Reijnders pegelde de bal helemaal niet zo ver over het doel van de Duitser.
Een minuut later zag Paixao doelman Maignan ver voor zijn doel staan, maar een werelddoelpunt bleef uit in de kletsnatte Kuip. Invaller Samuel Chukwueze schoot kort daarna recht in de handen van Wellenreuther.
Na 77 minuten verloor Feyenoord aanvoerder Timber. Hij was even daarvoor lelijk terecht gekomen op zijn been, ging nog even door, maar moest toch naar de kant. Ook Read ging naar de kant. Ibrahim Osman en Jeyland Mitchell kwamen in de ploeg. Bij AC Milan verliet Gimenez onder groot applaus het veld. De Mexicaan, die Feyenoord zoveel bracht, kon tegen zijn oude club geen indruk maken.
In de slotfase kreeg Hadj Moussa een goede kans. De buitenspeler kapte en draaide, zag twee Milanezen vallen, maar zag zijn inzet toch geblokt worden. Felix was nog dichtbij de gelijkmaker, maar Wellenreuther liet zich niet verrassen door het slappe schot van de Portugees.
En dus bleef het bij 1-0. Een goede uitgangspositie voor Feyenoord voor de return van volgende week in Milan. De Italianen leken zelf ook wel vrede te hebben met een minimale nederlaag in Rotterdam.
Scoreverloop: 4′ Igor Paixao 1-0
Opstelling Feyenoord: Wellenreuther; Read (78′ Mitchell), Beelen, Hancko, Smal (70′ Bueno); Timber (78′ Osman), Moder, Milambo; Hadj Moussa, Ueda (46′ Carranza), Paixao (84′ Ivanusec).
Bron: Rijnmond.nl
You must be logged in to post a comment Login