FEYENOORD EN FC GRONINGEN SPELEN GELIJK
Feyenoord heeft de uitwedstrijd bij FC Groningen met 1-1 gelijkgespeeld. Door dit resultaat komt het elftal van trainer Fred Rutten op 59 punten, vijf meer dan nummer vier Vitesse. De Rotterdammers haalden het einde niet met elf man. Invaller Khalid Boulahrouz ontving kort voor tijd rood.
De thuisploeg kreeg de eerste mogelijkheden in Euroborg. Maikel Kieftenbeld pegelde van grote afstand naast en Tjaronn Chery dacht keeper Kenneth Vermeer in de korte hoek te passeren. De sluitpost voorkwam met zijn voet de openingstreffer van de bekerfinalist.
Een paar minuten later ging Miquel Nelom verschrikkelijk in de fout door te zacht terug te spelen op Vermeer, maar de doelman voorkwam een treffer van ex-Spartaan Mimoun Mahi, waarna de rebound door Simon Tibbling ruim over werd geschoten. Een minuut later sloeg Feyenoord aan de andere kant wel toe. Jordy Clasie pegelde de bal na een prima aanval hard achter keeper Sergio Padt: 0-1. Bijna was de vreugde van korte duur, maar de Rotterdammers kwamen goed weg toen Chery net naast schoot.
Vrije trap Chery
Het duel werd even levendiger in die fase, maar grote kansen bleven in het restant van deel één uit. Toch haalde Feyenoord de rust niet met een voorsprong, omdat Chery vlak voor het einde met een prachtig genomen vrije trap voor evenwicht zorgde: 1-1.
In de tweede helft waren de kansen lang schaars. Michael Leeuw mikte net naast nadat Eric Botteghin eerst Miquel Nelom kinderlijk eenvoudig was gepasseerd en na dik een uur spelen maaide Lex Immers volledig over de bal heen.
Een kleine twintig minuten voor tijd dacht Jens Toornstra te scoren, maar Rasmus Lindgren wierp zich voor de bal. Even later scoorde Hans Hateboer wel voor FC Groningen, maar hij deed dat duidelijk in buitenspelpositie.
Rood Boulahrouz
Rutten bracht in de slotfase nog Anass Achahbar voor de tegenvallende Colin Kazim-Richards, maar de thuisploeg kreeg een dot van een kans na een snelle counter. Juninho Bacuna passeerde Vermeer met een lob, maar zijn inzet ging millimeters naast. In de slotfase kreeg Boulahrouz nog rood na een opstootje. Hij sloeg Lindgren in zijn gezicht.
Feyenoord komt op 59 punten, vijf meer dan Vitesse. AZ speelt nog tegen FC Twente. Ook de Noord-Hollanders kunnen de derde stek nog bedreigen.
Scoreverloop: 26′ Jordy Clasie 0-1, 44′ Tjaronn Chery 1-1
Opstelling Feyenoord:Vermeer, Karsdorp, Van Beek, Mathijsen (64. Boulahrouz), Nelom, Clasie, El Ahmadi, Immers, Toornstra, Kazim (83′ Achahbar) en Manu (64. Boëtius).
Bron: Rijnmond.nl