Duel tussen leerling Kuyt en meester Groenendijk
Ze ontmoetten elkaar twee jaar lang dagelijks op het busstation van Leiden Centraal. Vanaf daar werd de jonge en onervaren Dirk Kuyt door zijn oudere ploeggenoot Fons Groenendijk naar FC Utrecht gereden. Pakweg zeventien jaar later kan de trainer van Excelsior die autoritjes met de huidige rechtsbuiten van Feyenoord nog altijd helder voor de geest halen.
,,Hij stelde me dan duizenden vragen over het vak van een profvoetballer,” lacht Groenendijk.,,Toen was hij al zó leergierig. Na de training gingen we meestal ook nog even door. Dan werkten we aan zijn balvastheid of functionele techniek. Het gaf mij ook veel plezier om te zien dat hij echt wat deed met mijn adviezen. Zo’n mentaliteit, dat is vaak het verschil tussen alles uit je carrière halen, of maar 90 procent. Ja, soms gebruik ik mijn ervaringen met hem wel om mijn spelers een spiegel voor te houden.”
Met enige fantasie zou je zelfs kunnen stellen dat Groenendijks trainerscarrière, die in gang werd gezet na zijn vertrek bij FC Utrecht, begon bij Kuyt. En vanavond staat hij voor het eerst als hoofdtrainer tegenover de Katwijker, met wie hij in Utrecht een bijzondere band opbouwde.
,,We zijn vrienden geworden. Ik heb zijn loopbaan van heel dichtbij gevolgd, hem bezocht bij Liverpool en Fenerbahçe. En de laatste weken zijn we ook geregeld bij elkaar over de vloer gekomen. Maar afgelopen week heb ik hem maar even met rust gelaten.”
Zijn spelers moeten de 104-voudig international in de stadsderby af proberen te stoppen. Samen met de opstomende back Rick Karsdorp zorgt Kuyt immers voor veel gevaar op de rechterflank.
,,We hebben uiteraard een plan, maar je hebt ook te maken met de kwaliteit van de tegenstander. En ik vind bovendien dat we net zoveel energie moeten stoppen in ons spel in balbezit. Zoals het de afgelopen weken draait bij ons, gaan we onze kansen zeker krijgen.’
Bron: Ad.nl