Aandeelhouders delen zorgen over ‘gebrek aan transparantie’

Geplaatst op 30 maart 2013 in Nieuws

Share this…

Aandeelhouders van de Kuip willen opheldering over het langverwachte nieuwbouwplan dat Feyenoord en het stadion volgende week presenteren. De vereniging waarin de 1600 leden – samen goed voor 2000 aandelen – zijn verenigd, maakt zich zorgen over het ‘gebrek aan transparantie’ in de besluitvorming. En dat heeft volgens hen weer ‘enorme consequenties’ voor de aandeelhouders en de toekomst van het betaald voetbal in Rotterdam.
‘Wij hebben nog altijd niet alles op een rij om een goede keuze te kunnen maken. We zijn er ook nog niet van overtuigd dat nieuwbouw de beste optie is,’ stelt voorzitter Joan Smal van de Kuip- aandeelhouders, die een belang van 47 procent in het stadion hebben. ‘Hoe zit het met de exploitatie en waarom komt er nu een plan zonder tekeningen of een akkoord van de banken?’

Smal wil ook meer weten over de ‘overstapregeling’, die de aandeelhouders straks voorgeschoteld krijgen. Nu hebben zij in de Kuip een levenslang recht op een zitplaats. Tijdens de aandeelhoudersvergadering eind vorig jaar ontstond beroering toen de raad van commissarissen van het stadion lastige vragen afwimpelde en de aandeelhouders voorhield dat zij in het uiterste geval niet meer dan 150 gulden terug zouden krijgen, de oorspronkelijke inleg voor een aandeel. Die mededeling volgde na een door een van de aandeelhouders gestelde vraag. Deze mogelijkheid voorhouden, stelt de vereniging, betekent dat de raad van commissarissen en de directie van Feyenoord de achterban laat ‘buigen of slikken’.
‘Wij willen niet voor voldongen feiten worden gesteld,” beklemtoont de voorman van de aandeelhouders. ,,Het lijkt erop dat NV Stadion verdwijnt en er een nieuwe entiteit wordt opgericht. Hoe zit dat? Het is nu allemaal nogal onzeker.’

Bron: Ad.nl

Share this…